Genel

Wenger’e nazaran Özil’in oynamama nedeni sportif değil

Arsenal’de tam manasıyla takımın dışında kalan ve forma bahtı bulamayan Mesut Özil’i İngiliz ekine getiren teknik yönetici Arsene Wenger açıklamalarda bulundu.

Mesut Özil’in ‘olağanüstü’ bir futbolcu olduğunu söyleyen Wenger, yıldız ismin forma talihi bulamamasının tek nedeninin spora bağlı sebepler olmadığının açık olduğunu söyledi. Tecrübeli Fransız menajer Wenger, Mesut ile ilgili değerlendirmesinde, “Mesut ve Arsenal ortasında yaşananların tek sebebinin spor olmadığı açık! Şu anda neden oynamıyor ben de bilemiyorum. Kulüple ortasında bir çatışma var fakat bence insanların düşündüğünün tersine orada kalıp savaşabilir” sözlerini kullandı.

Türk asıllı Alman futbolcu Mesut Özil, İngiltere Premier Lig’deki son maçını 7 Mart 2020 tarihinde West Ham’a karşı oynamış, bu müsabakada da 1 asist yapmıştı.

ARTETA’DAN UEFA TAKIMINA ALINMAMA MÜNASEBETİ

Arsenal menajeri Mikel Arteta, Mesut Özil’in UEFA Avrupa Ligi takımına dahil edilmemesi hakkında açıklamalarda bulundu.

“Özil ile görüştüm ve bu kararı neden aldığımı anlattım. Kararıma hürmet duymalı. Teknik yönetici benim ve her oyuncumdan azamî yarar sağlamak istiyorum. Şu anda Özil’in üzerine düşen şey; daha fazla çalışmak, kabullenmek ve Aralık ayını beklemek”

Share

Yorum Yapın