Genel

Sneijder: “Messi ve Ronaldo üzere olabilirdim”

Inter’de büyük muvaffakiyetler yakalayan ve Galatasaray taraftarının da kalbinde munfasıl bir yanı olan Wesley Sneijder kariyerine ve Inter gündemine dair kişisel bir röportaj verdi.

Messi ve Ronaldo olabilecek yetilere sahip olduğunun altını çizen Sneijder, “Messi ve Ronaldo üzere olabilirdim lakin yalnızca onlarla tıpkı hayatı yaşayabileceğimi hissetmedim. Hayattan keyif aldım, tahminen akşam yemeğinde bir kadeh bir şeyler içtim. Ronaldo ve Messi çok fedakarlık yapmışlar ve bu durum benim için büyük bir sorun değil. Her şeye karşın eksiksiz bir kariyer geçirdim” dedi.

Kariyerin başkan ya da teknik yönetici olarak devam etmek istediğini tabir eden Sneijder, “Son aylarda gençlerle çalışmaya başladım ve onların gelişmelerine ek sağlamaktan zevk alıyorum. Futbolda olduğu üzere hayatta da her şey mümkün. Başkan olabilirim, teknik yönetici olabilirim, her şeyi yapabilirim. Emekli miyim? En azından şimdilik evet” formunda konuştu.

Inter hakkındaki kanılarını de paylaşan Sneijder, “Inter’de Conte’nin mükemmel bir takımı var ve Eriksen ile birlikte büyük bir sıçrama yapabilirler. Eriksen evvel Ajax, sonra da Tottenham’da başkan oyuncu oldu ve içinde bulunduğu öbeği eksiksiz bir formda yönetebilir; yalnızca ehil imkan kendisine sağlanılmalı” dedi.

Lautaro’nun Barcelona mahalline Real Madrid’de aktarım olması gerektiğini düşünen Hollandalı, “Lautaro çok güçlü ve çok kaliteli bir futbolcu ancak bir müddet daha İtalya’da kalması gerekiyor. Lautaro tüm devranların en uygun futbolcularından biri olabilir gelgelelim bundan daha evvel Inter ile bir şeyler kazanması gerekiyor. Bir sıçrama yapmak gerekiyor lakin bu sıçrama için hakikat an mı? Emin olmak gerekiyor ve en sahih devranı belirlemek lazım. Barcelona doğal ki kusursuz bir ekip fakat ben olsam Real Madrid’e gitmeyi tercih ederim” sözlerini kullandı.

Cavani aktarımının Inter’e gayrı bir noktaya taşıyabileceğini de vurgulayan Sneijder, “Cavani! İNANILMAZ! Her ligde her halde gol atabilecek bir futbolcu ve şayet Inter Lideri Moratta, Cavani’yi alabilirse devrinin en güzel işlerinden birini yapacak” dedi.

Balotelli’nin tarihin en güzel hücu oyuncularından biri olma fırsatını kaçırdığını lisana getiren Hollandalı eski yıldız, “Balotelli? Çok güçlü, çok inatcı ve söyleyecek ziyade bir şey yok. Futbol tarihinin en güzel forvetlerinden biri olabilirdi fakat tahminen de yanlış tercihler yaptı. Yaptığı tercihler için Balotelli ile tıpkı fikirde değilim gelgelelim Balotelli üzere birisi her hengam fark yaratabilir” halinde konuştu.

Share

Yorum Yapın