Genel

Remy: “İlk kere hat-trick yaptım, mutluyum”

Harika Lig takımlarından Çaykur Rizespor’un tecrübeli oyuncu Loic Remy, MKE Ankaragücü maçında üç gol atarak mesleğinde birinci sefer “hat trick” yapmanın memnunluğunu yaşadığını söyledi.

Remy, Mehmet Cengiz Tesislerinde gazetecilere yaptığı açıklamada, MKE Ankaragücü karşısında 55, 62 ve 78. dakikada gol atarak mesleğinde bir birincisi yaşadığını belirtti.

Üstün Lig’e âlâ başladığını keyif aldığını anlatan Remy, “Mutluyum mesleğimdeki birinci hat-trick oldu. Ekipteki en yaşlı oyunculardan biriyim. Atmosferi çok düzgün görüyorum. Ekipte güzel oyucular var. Kulübün benden büyük beklentileri var. Benimde kulüpten beklentilerim var. Bu kulübün maksatları var. Bu amaçlara ulaşmak için birtakım şeyleri değiştirmemiz lazım. Bunu vakitle göreceğiz.” dedi.

Ligde 4 golü bulunduğunu aktaran Fransız forvet, “Ligde gol konusunda bir amacım yok. Atabildiğim kadar gol atmak kadroya katkı sağlamak istiyorum. Ne kadar çok atarsam o kadar keyifli olurum. Bizim için temel olan daha âlâ oynamak. Son maçta savunma manasında meşakkatler olduğunu gördük. Bunu bir an evvel çözmemiz lazım. Her maçta beş gol atamayız.” diye konuştu.

Vaktinin büyük kısmını dinlenerek ve kenti gezerek geçirdiğine vurgu yapan Remy, “Dürüst olmak gerekirse benim yaşımdaki bir oyuncu için dinlenmek çok değerli. Tekrar bedeninizin sıfırlanması için dinlenmesi için kendinize çok âlâ bakmanız gerekiyor. Rize tabiat kenti arta kalan vakitlerde kenti tanımaya çalışıyorum.” sözlerini kullandı.

Remy Muhteşem Lig’in defansif yüklü olmasından ötürü büyük oranda tek forvet oynandığını, kendi fikrinin ise daha geniş ve açık alan bulunmasından ötürü çift forvet oynamayı tercih ettiğini kaydetti.

Teknik Yönetici Tomas’ın genç ve yetenekli olduğunu kendilerinin ekip olmayı başarmaları gerektiğinin altını çizen tecrübeli forvet, “Birlikte hareket edersek sorun yaşamayız. Kaliteli bir takım olabiliriz lakin ferdi başarılı olamayız. Birlikte kadro halinde hareket edersek başarıyı yakalayabiliriz. Ben her vakit kadro oyununu savunuyorum.” biçiminde konuştu.

Share

Yorum Yapın