Genel

Galatasaray’da idareden maaş kararı

Galatasaray, “transfer mi, sistemli ödeme mi” ortasındaki tercihi ödemeden yana kullandı.

Geçmiş periyottaki oyuncu alacaklarından çok çeken, her seferinde kasvetler yaşayan sarı-kırmızılı idare, bu sefer tıpkı badireyi yaşamamak için önlemini aldı. Gerekli destekleri yapamadığı için eleştirilen idare, yeni bir sorun istemediği için ayağını yorganına nazaran uzattı. UEFA ile Finansal Fair Play muahedesi bulunan Aslan, çizgi dışına çıkmak istemedi.

Bu nedenle ödemelerin vaktinde yapılmasına dikkat edilecek ve futbolcuların konsantrasyonunun bozulmaması sağlanacak. Geçtiğimiz günlerde oyuncuların tüm alacaklarını ödeyen sarı-kırmızılı kulüp, bundan sonra da önceliğini bu bahse verecek. Oyuncuların motivasyonunun bu biçimde daha da üstlere çıkacağı düşünülürken, kaynak konusuna nasıl bir tahlil bulunulacağı ise bilinmiyor.

GEÇMİŞTEN DERS

Yalnızca futbol grubu için aylık 5 milyon euroya yakın ödemesi bulunan sarı-kırmızılılar, yüzde 15’lik kesinti nedeniyle istikrarları bozulan Feghouli ve Belhanda’yı da ikna etmek için uğraşacak. Galatasaray’da bilhassa geçen dönem ödemeler konusunda problemler yaşanmış ve bu durum futbol grubunu olumsuz etkilemişti.

Bu sene birebir yanılgıya düşmek istemeyen idare, maaşların hesaplara geç yatmaması için elinden geleni yapacak.

Share

Yorum Yapın