Genel

Fenerbahçe’nin yeni projesine büyük ilgi

Fenerbahçe’de artık her maçın, her formanın, her eşofmanın farklı bir değeri var… Koronavirüs pandemisi nedeniyle yaşanan gelir kaybını biraz olsun telafi etmek emeliyle yeni projeler üreten sarı lacivertlilerin başlattığı ‘maç ve idman gereçlerinin açık artırmayla satışı’ büyük ilgi görüyor. İnternet üzerinden gerçekleştirilen açık artırma birinci defa geçtiğimiz eylül ayında yapıldı ve Emre Belözoğlu’nun F.Bahçe’de çıktığı son maçta giydiği forma, Ömer Faruk Beyaz’a taktığı kaptanlık pazubendi ve Ömer Faruk’un Çaykur Rize maçında giydiği forma, beklenenin üstünde fiyatla, 2 milyon 112 bin 357 TL’ye satıldı.

SOSA’NIN FORMASI 1450 BİN EURO!

İkinci açık artırma Fenerium aracılığıyla, yurt dışında faaliyet gösteren bir site üzerinden gerçekleştirildi. Para ünitesi olarak ‘Euro’ üzerinden yapılan bu açık artırmada Fenerbahçeli futbolcuların, 2020-21 döneminin açılış maçı olan Çaykur Rizespor müsabakasında giydiği ‘gold’ serisi formalar satışa sunuldu. Açık artırmada en yüksek sayı, Fenerbahçe formasını birinci kere o gün resmi bir maçta giyen ve galibiyette büyük hisse sahibi olan Jose Sosa’nın formasına verildi. Arjantinli yıldızın forması bin 450 Euro’ya (13 bin 485 TL) satıldı. Tıpkı maçta vazife alan öbür futbolcuların formaları da 315 ila 775 Euro ortasında alıcı buldu.

FORMALAR ÖZEL HALE GETİRİLİYOR

Fenerbahçe Kulübü yetkilileri, projenin şimdi emekleme basamağında olduğunu belirterek, “Aslında geç kalınmış bir atılım. Dünyada çok sayıda kulüp bu cins satışlar yaparak önemli ölçüde gelir elde ediyor. 2013’te Gökhan Gönül’ün Benfica maçındaki kanlı formasına, 2010’da Alex de Souza’nın Fenerbahçe tarihinin 3 bininci golünü attığı Bucaspor maçındaki formasına kim sahip olmak istemez! Her maçın kendi içinde bir kıssası bulunuyor. Biz o maçta kimler ya da hangi hadise öne çıkmışsa onları değerlendireceğiz. Bu, forma da olabilir, kaleci eldiveni de, şort da, kaptanlık pazubendi de. Proje çerçevesinde tüm maç formalarına karşılaşmanın ismini ve tarihini yazarak o güne özel hale getiriyoruz” dedi.

İKİ AYDA 101 BİN FORMA VE 250 BİN MASKE

Fenerbahçe Futbol Grubu’nun bu dönem giydiği formalar da taraftarlardan ağır ilgi görüyor. İki aydır satışta olan formalardan bugüne dek 101 bin adet satıldığı belirtildi. 101 bin formanın yüzde 45’ini ‘çubuklu’ oluştururken, ‘gold’ yüzde 35, ‘mavi’ forma da yüzde 20 oranında satıldı. Ayrıyeten Fenerium mağazalarında bugüne dek 250 bin adet maske satıldığı tabir edildi.

RİZE MAÇINDAKİ FORMALAR KAÇA SATILDI?

Jose Sosa / 1.450 ?
Luiz Gustavo / 775 ?
Gökhan Gönül / 768 €
Ferdi Kadıoğlu / 600 €
Serdar Aziz / 525 ?
Caner Erkin / 525 ?
Ozan Tufan / 500 ?
Deniz Türüç / 500 €
Mame Thiam / 440 ?
Enner Valencia / 414 ?
Sinan Gümüş / 365 €
Zanka / 352 ?
Tolga Ciğerci / 315 €

Share

Yorum Yapın