Genel

“Fenerbahçe’nin yedekleri de şampiyon olur”

İkisi genç toplam 16 futbolcu transfer eden Fenerbahçe, geniş takımı sayesinde kadro kurmakta zorlanmıyor. Her mevkide birbirine yakın kalitede en az iki oyuncusu bulunan sarı lacivertlilerin teknik işvereni Erol Bulut, Göztepe karşısında bu zenginliğin avantajını kullandı.

Adalesinde sertleşme olduğu için hafta içinde yalnızca iki gün kadroyla idmana çıkan Gökhan Gönül riske edilmedi ve yerine Nazım Sangare forma giydi. A Ulusal Ekip oyuncusu olan Nazım, birinci defa Fenerbahçe forması giymesine karşın başarılı bir maç çıkardı. Tıpkı halde, cezalı Lemos’un yerine oynayan Serdar Aziz de tesirli futbolunu bir golle süsleyip galibiyette hisse sahibi oldu.

Fenerbahçe Teknik Yöneticisi Erol Bulut, Göztepe maçı sonrasında soyunma odasında oyuncularına övgüler yağdırdı. Bulut, “Sezon başında 18 transfer yaptık. Daha yeni bir kadroyuz. Bu süreçte kazanma alışkanlığını elde etmemiz çok kıymetli. Savaşa savaşa sonuca gideceğiz. Bu yolun sonu şampiyonluk” dedi.

Son 5 dönemin en uygun başlangıcı

Göztepe maçında kenarda bekleyen ve takıma giremeyenlerden oluşturulacak bir grubun dahi ligde üst sıralara oynayacak kapasitede olduğu herkesin ortak görüşü. Teknik yönetici Erol Bulut, İzmir’deki maçta Ferdi, Thiam, Sinan, Tolga, Novak, Sadık, Harun ve Mert Hakan’ın yedek soyundurmuştu. Son yılların en güçlü takımını kuran Fenerbahçe, 5. haftalar prestijiyle son 5 dönemin en yeterli başlangıcına imza attı. 5 maçta 3 galibiyet, 2 beraberlik alarak 11 puan toplayan sarı lacivertli grup, bundan evvelki 4 dönemde en fazla 10 puan almıştı. Fenerbahçe, 2015-2016 döneminin birinci 5 haftasında 13 puan toplamıştı.

7 golün 5’i duran toplardan geldi

F.Bahçe’nin bu sezonki grafiğinde dikkat çeken en kıymetli öge, gollerin birçoklarını duran toplardan bulması oldu. Bu kısımda rakip fileleri 7 kere havalandıran sarı lacivertliler, gollerin 5’ini duran toplardan kaydetti. Duran toplardan atılan gollerin 2’sini Jose Sosa penaltılardan üretirken, Gökhan Gönül, Mbwana Samatta ve Serdar Aziz, korner atışlarından fileleri havalandırdı. Bu süreçte Fenerbahçe, akan oyunda ise 2 sefer skor tabelasını değiştirdi. Sarı lacivertli grubun bu gollerini ise Samatta ve Dimitris Pelkas kaydetti. Ayrıyeten kaleci Altay Bayındır da tesirli performansıyla ekibine kıymetli katkı sağladı.

Share

Yorum Yapın