Genel

Fenerbahçe’de bir devir sona eriyor; Hasan Ali Kaldırım

Emre Belözoğlu’nun sportif yöneticiliğinde yeni seri planlarını tatbike koyan Fenerbahçe, bir tecrübeli oyuncuyla daha yollarını ayırıyor. Sağ bekte vazife yapan Şilili Isla ile vedalaşan Kanarya, Hasan Ali Kaldırım ile de yola devam etmeme kararı aldı.

Akşam Gazetesi’nin kişisel haberine nazaran, Emre Belözoğlu’nun görüşü doğrultusunda yapılan planlamada Hasan Ali’ye mahal olmadığı, kendisine bildirildi. Sakatlığı geçen Hasan Ali’nin kalan maçlarda da hizmet alması beklenmiyor. Tecrübeli oyuncunun 30 Haziran itibarıyla kulüple bağlarının kesileceği ve bu vadede kendisine yeni bir grup bulması gerektiği de bildirildi.

Hasan Ali’nin yokluğunda bu nahiyede Nabil Dirar’ın hizmet yapmaya devam etmesi bekleniyor. Yedek olarak da genç grupta sol bek oynayanlardan birinin A grup takımına alınması gündemde.

MAKSAT YINE ULUSAL FORMA

Ulusal Kadro’nun da sol bekinde hizmet yapan ve münhasıran Fransa maçındaki performansıyla göz dolduran Hasan Ali Kaldırım, daha sonra sakatlandığı için dönemin bir kısmını kaçırdı. Bu yıl Fenerbahçe formasıyla ligde 11, kupada ise 1 müsabakada nazaran alan Hasan Ali’ye teklifler de olduğu öğrenildi.

13 Aralık 2019’da ayağından sakatlanan Hasan Ali Kaldırım, 11 maçı kaçırdı fakat daha sonra güzelleşerek yine formasına kavuştu. Yurt içi ve yurt dışından birçok kulüpten teklifler alan Hasan Ali Kaldırım’ın tercihini sunulacak ekonomik kurallar da belirleyecek. Galatasaray ve Medipol Başakşehir’den de teklifler olduğu söylenen tecrübeli oyuncu, yedek kalmayacağı bir gruba gitmek ve 2021 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda ulusal formayı yine giymek istiyor.

Share

Yorum Yapın