Genel

Beşiktaş’ta Aboubakar fırtınası kavuruyor

Kara Kartal’ın Portekiz grubu Porto’dan takımına kattığı Vincent Aboubakar, transfer devrinde renklerine bağladığı tek forvet oyuncusu olmuştu. Transfer devrinin son saatine kadar yapılan temaslardan sonuç alınamamasının akabinde Ocak ayına kadar ekibin gol yükünü tek başına sırtlanmak zorunda olan yıldız futbolcu, bu durumu sıkıntı etmiyor.

Grup çalışmalarındaki atletik ve güçlü imgesiyle teknik takıma itimat veren deneyimli oyuncu, dünkü egzersizin da yıldızıydı. Çift kale maç çalışması sırasında attığı gollerle günün ön plana çıkan ismi olmayı başaran Aboubakar, yüksek form grafiğiyle dikkat çekti. Grup egzersizinin akabinde idman alanını terk etmeyip kişisel olarak şut çalışan 28 yaşındaki futbolcu, çalışkan imajıyla ikinci forvet alınmaması sebebiyle üzgün olan Sergen Yalçın’a bu mevzuyu sorun etmemesi gerektiğini gösterdi.

BENİM İŞİM GOL ATMAK DİYOR

Kamerunlu golcü, evvelki gün yaptığı açıklamada kanat sınırında forma giymeye yeşil ışık yaktığını söylemişti. Aboubakar, “Benim için gol atmak değerli değil. Kadro olarak gelişmek değerli. 30 gol atabilirsiniz lakin kadro olarak bir şey kazanamazsınız. Bunun da bir kıymeti yok. Kıymetli olan grup olarak gelişmek.

Elimizdeki takımla yükselmemiz lazım. Nasıl katkı sağlamam gerekiyorsa onu yapacağım. Burada bütün oyuncular kulübün yararı için çalışıyoruz. Birbirimizle çaba etmiyoruz, kupalar kazanmak için çaba ediyoruz. Ben, 9 numarayım. Santrfor olarak kendimi rahat hissediyorum. Gruba yardım edeceğim noktada talep edilirse kanat forvet olarak da oynayabilirim”
demişti.

 

Share

Yorum Yapın